نام کامل:بیرامی,نام مستعار:خدمات مشاوره آروشا.آدرس سایت:www.acig.ir.همکاران:Arman Web

مرا بخاطر بسپار

ورود
  • تصویر شش
  • تصویر هشت
  • تصویر هفت
  • تصویر نه

مزایای مشاوره و استقرار استاندارد ISO

آروشا اطلاعات کامل درمورد مشاوره و استقرار استاندارد ISO به شما می دهد

مزایای مشاوره و استقرار استانداردISO

آروشا اطلاعات کامل در مورد مشاوره و استقرار استاندارد  ISOرا در اختیار شما قرار می دهد.

اگر الزامات ایزو به درستی اجرا نشود ممکن است مزایایی در پی نداشته باشد امکان ورود صدمه به سازمان شما وجود خواهد داشت.

پس مشاوره و استقرار استاندارد ISO را از ما بخواهید. بوروکراسی، تلاش مجدد، تلاش بی ثمر برای نگهداری، هزینه های ایزو. و بدتر از همه، فرسودگی [خستگی] و اجتناب از کنترل های مهم.

اما با یک برنامه ی مشاوره و استقرار استانداردISO  خوب مزایای محسوسی در دسترس هستند.

متاسفانه گزارشات عمومی کمی وجود دارند که دارای مدارک محکم و داده های خوب برای آنالیز باشند. بسیاری از سازمان ها مزایا را کسب نکردند اما ایزو را برای اهداف بازاریابی خود حفظ کردند و فقط نمی خواهند درباره ی آن صحبت کنند.

خیلی از مزایا "ملایم" و وابسته به کمیت هستند و حتی وقتی مزایای قابل لمسی به دست می آید، بیانگر این موضوع است که وضعیت پیش از ایزو از آنچه که باید باشد کمتر "خوب" بوده و خیلی وقت ها سازمان ها هم خواهان پذیرفتن این موضوع نیستند.

بنابراین داده های عمومی برای پشتیبانی از مزایای کیفی وجود ندارد.

مزایای محسوس مشاوره و استقرار استاندارد ISO

علاوه بر پشتیبانی از پروسه ها (مثل بررسی مدیریت، کنترل مستندات، آموزش، رقابت و غیره.) مدل ایزو پروسه های جاری اصلی را نیز تحت پوشش قرار می دهد، معمولا بعضی از این پروسه ها در QMSما آنطور که باید منظم نیستند.

ایزو به ما فرصت می دهد تا آنها را بررسی کنیم، در مورد کنترل های ارزشمند مناسب مطمئن شویم و کمترین ارزش ها را نیز از پروسه ها استخراج کنیم. اگرچه این پروسه ها بطور مستقیم ارزش آفرینی نمی کنند، امکان آن هست که پیشرفت ها در ارتقا ارزش جاری کمک کنند.

برای نمونه، کنترل بهتر مستندات باعث تسهیل و آسانی در پروسه ی تولید می شود. وجود مشکل در یک پروسه ی پشتیبانی باعث فلج شدن کامل پروسه ی تولید می شود. مستندسازی غلط زمان تولید، مواد مصرفی، و منابع را هدر می دهد.

طبیعت بازدارنده ی پروسه های پشتیبانی بهتر، که با ریسک متوازن شده اند مزایای محسوسی خلق می کنند. گرچه بازهم نسبی هستند اما همچنان بسیار حقیقی اند.

نتیجه آن است که مشاوره و استقرار استاندارد ISOبه طور محسوسی نظم، ثبات، و پیشرفت را در پروسه ها ی شما ایجاد کند اما نحوه ی توجیه و تعیین کمیت آن برای شما دشوار است.

اگر پروسه های قابل تکرار منظمی داشته باشید که از پیش دارای پیشرفت باشند متوجه ی مزایای کمی می شوید زیرا عملکرد شما از اول هم خیلی خوب بوده. اگر کارهایی باشد که برای پیشرفت انجام دهید، مشاوره و استقرار استانداردISO در تحقق آن به شما با ارائه ی ساختار و انگیزه کمک می کند.

در عمل، سازمان ها تاسیسات بهتر و مرتب تر در اختیار خواهند داشت. مستند سازی و مدارک در مکان صحیح خود و به روز خواهند بود. معیار ها (که باید واقعا دارای آنها باشید) افزایش عملکرد را نشان خواهند داد و این اطمینان وجود دارد که کارها  با اعتماد بیشتر انجام می شود.

مشتریان نیز می توانند از این اعتماد مطمئن شوند. این امر باید به عملکرد بهتر، خطا های کمتر، تحویل به موقع ی وطمئن تر و تعهد بیشتر مشتری منجر شود. از نظر فنی این امر همزمان مساوی است با منافع و رشد بیشتر.

این موضوع درباره ی QMSاست و نه گواهینامه، اما ممیزی هایی که الزام گواهینامه هستند نیز انگیزه ی نظم و سازمان بندی بهتر را فراهم می کنند.

درحالی که فکر می کنید بدون گواهینامه "این قدر خوب" باشید، ممیزی ها ی محتمل الوقوع باعث مرتب سازی سازمان و عملکرد می شود. ممیزی مرتبط با گواهینامه خود مزایای ملموس به همراه دارد.

مشاوره و استقرار استانداردISO۹۰۰۱، به صرفه جویی در زمان ، هزینه و کاهش اشتباهات و در نتیجه به بهبود خدمات به مشتریان کمک می نماید.
قصد استاندارد ایزو ۹۰۰۱ ، بهبود کار داخلی سازمان به منظور کمک به شما در دستیابی به ثبات بیشتر در کیفیت خدمات است مشاوره و استقرار استانداردISO۹۰۰۱،  آنچه که شما در حال حاضر انجام می دهید را بهبود می بخشد و  فرآیندهای مرتبط با فعالیت های شما را با توجه به  الزامات استاندارد ایزو ۹۰۰۱ ، مستند و اجراء می نماید  نتایج به دست آمده منجربه افزایش بهره وری و سودآوری می گردد.

مزایای مشاوره و استقرار استانداردISO۹۰۰۱ برای سازمان ها:

حمایت مدیریت ارشد برای مدیریت فرآیند کارآمد
افزایش بهره وری و مزیت رقابتی
مشخص نمودن مسئولیت ها در سراسر سازمان
بهینه نمودن فرآیند ها
بهبود ارتباط با کارکنان و مشتریان
فراهم نمودن سیستم ارزیابی جهت بهبود مستمر
فرصت های بازاریابی و ورود به بازارهای جدید
کاهش هزینه ها
افزایش سود آوری

برخی از مزایای مشاوره و استقرار استانداردISO۹۰۰۱ برای مشتریان:

بهبود کیفیت و خدمات
تحول بموقع محصولات و خدمات
کاهش برگشتی محصولات و شکایت مشتریان
ردیابی محصولات و خدمات
ممیزی مستقل توسط شرکت های گواهی دهنده خارجی ، اخذ گواهینامه ایزو  بمنظور اطمینان به مشتریان در خصوص تعهد کیفیت

درایران از سال ۱۳۷۵ سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ در صنایع تولیدی بزرگ ایران استقرار یافت و سپس این استاندارد محبوب در سایر سازمان های کوچک و بزرگ و بخصوص سازمان های خدماتی استقرار یافته است.

متاسفانه اکثر سازمان ها ی ایرانی بدلایل مختلفی از تمامی مزایای استقرار ایزو ۹۰۰۱ بهره مند نیستند و فقط گواهینامه ایزو آن ها بعنوان ابزاری برای تبلیغات مورد استفاده قرار میگیرد .در زیر به برخی از مهمترین دلایل عدم بهره مندی از مزایای مشاوره و استقرار استاندارد ISO۹۰۰۱ در شرکت های ایرانی اشاره می کنیم:

–     عدم استفاده از مشاوره و استقرار استاندارد ISO با تجربه

 -  متناسب نبودن مستندات ایزوطرح ریزی شده با اندازه ، ابعاد و پیچیدگی فرآیند های سازمان.
–    
عدم حمایت مدیریت ارشد سازمان جهت استقرار سیستم مدیریت کیفیت ایزو

علاوه بر این،9001 ISO طوری طراحی شده است که با سایر استانداردهای سیستم مدیریت مانندISO 14001 محیط زیستOHSAS 18001ایمنی و بهداشت شغلی وISO 27001 )مدیریت امنیت اطلاعات ) سازگار می باشد.

ترکیبی از این استانداردها مکمل را می توان بصورت یک سیستم مدیریتی یکپارچهIMS  پیاده سازی نمود. استقرار سیستم مدیریت یکپارچهIMS با به یکپارچه سازی اصول سیستم مدیریتی مشترک مدیریتی ، می تواند هزینه های قابل توجهی را در سازمان کاهش دهد.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

نماد اعتماد

خبرخوان

تابناک | TABNAK

سایت خبری تحلیلی تابناک | اخبار ایران و جهان | TABNAK

شمارشگر بازدیدها

امروز64
دیروز67
هفته379
ماه843
کل بازدیدها78189